Využití oxidu uhličitého (CO2) při pěstování.

V tomto článku se zaměříme na CO2 (oxid uhličitý). CO2 je plyn, který nemá barvu, zápach ani chuť. V naší atmosféře je zastoupený v 0,040% (412,5ppm). Zelené rostliny dýchají přes den CO2 a vypouští O2 (kyslík), v noci potřebují zase více kyslíku. Pokud kytky pěstujeme v interiéru či stanu je vždy lepší přidávat extra CO2, jelikož ho nemusí být uvnitř dostatek. Například při poklesu CO2 na 150ppm se může růst zpomalit až o 30-40%. Naopak při zvýšení koncentrace na 500ppm porostou rostliny o cca 20% rychleji a při koncentraci 1000ppm až o 50% rychleji. 1000ppm je také maximální doporučená koncentrace. Také nezapomínejme na to že čím více mají rostliny světla tím více CO2 spotřebují. Pozor CO2 a světlo spolu velice souvisí, pokud rostliny nemají dostatek CO2 zpomaluje se jejich růst a snižuje se efektivita lamp. Nyní se pojďme lépe seznámit s tím jak měřit a přidávat CO2.

Měření:

V našem obchodě máme pro zákazníky připravené dva monitory CO2.

Mini CO2 Monitor: Jedná se jednoduché zařízení které nám zvládne změřit koncentraci CO2 a teplotu. Zařízení musí být stále připojeno k síti. 

Sturm CO2 Monitor: Novější monitor CO2. Tento CO2 monitor má vlastní baterii, tudíž nemusí být stále v síti. Tento monitor měří CO2, teplotu a nově také vlhkost. 

 

CO2 koncentráty

V našem obchodě máme různé CO2 produkty. Od tablet a sáčků až po elektronické dávkovače.

CO2 Tabs no MercyJedná se o tablety které se přidávají do vody. Tablety se do cca 6 hodin rozpustí a vyživý vaše rostliny. Výrobce doporučuje jednu tabletu na 100 litrů.

CO2 Tablety GIBTyto tablety s pomalím rozpouštěním a silnou koncentrací jsou velice účinné. Můžeme je použít v jakémkoliv systému. Jedna tableta nám vystačí na 50 litrů vody.

Smart CO2 Grower sáček: Nejlevnější CO2 na trhu. Sáček je plněn mycelii (houby), které spotřebovávají kyslík a vylučují CO2. Jeden sáček nám vystačí na 5-15m2 a vydrží cca 4 měsíce.

CO2 bag generátor ExHale 4/6 rostlin: Postupně uvolňuje CO2 do ovzduší. Tento sáček je doporučený do prostoru 1,2m2 anebo pro 4-6 rostlin. Sáček nám vydrží cca 6 měsíců.

Airbomz MAXI CO2: Tento dávkovač CO2 s náplní je jedním z nejlepších. Dávkuje CO2 podle vašeho nastavení. Tato náplň nám vydrží až 30 dní a hodí se do stanu 120x120. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení