MH, HPS výbojky pro indoor růst i květ

Výbojky se obecně dají rozdělit do několika tříd:

  • HPS (High Pressure Sodium) nebo vysokotlaké sodíkové výbojky. Vlnová délka využitelného světla HPS výbojek nejsilnější v rozmezí 560-850 nm a frekvenci 380-530 THz, což odpovídá tzv. červenému/žlutému světlu. Tato oblast světelného spektra je zásadní pro tvorbu květů. Sodíkové výbojky lze využít i pro fázi růstu. S ohledem na vysoký podíl červeného spektra mohou způsobit, že stonky budou tenčí a rostliny rychleji rostou do výšky.
  • MH (Metal Halide) nebo halogenidové výbojky produkují nejvíce užitečného světla o vlnové délce v rozmezí cca 400-500 nm a frekvenci 500-700 THz. Jedná se tedy o modré nebo bílé světlo, které je ideální pro růstovou fázi.
  • CFL výbojky jsou nízkotlaké rtuťové výbojky, které fungují na stejném principu jako klasické zářivky. Skleněná trubice je naplněna rtuťovými parami a argonem. Žhavicí elektrody zajišťují doutnavý výboj, který září převážně v neviditelné UV oblasti.
 
449
369914493699
Značky
 
 
Spektrum světla

Stránka 1 z 4 - 64 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 4 - 64 položek celkem

Provozovatel webu Bio-farm Indoor s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace