Kořenové Stimulátory

(root stimulator)

 

Je lepší více pohnojený substrát nebo kořenový stimulátor ?

Kořenový stimulátor by se měl používat vždy, pro lepší rozvoj kořenového balu. Malé rostliny rychleji zakoření a porostou více do výšky. Obsahuje přesně takovou výživu, aby malé rostlinky nepřehnojil a zároveň jim dal výživu. Substráty obsahují také hnojivo pro malé rostliny, ale kořenění bez použití kořenového stimulátoru je pomalejší.

 

 

Stimulátorů je celá řada, jaký mám použít ?

 Z pravidla by se měla používat jedna značka hnojiv, od kořenového stimulátoru až přes růst a květ. Také je potřeba si již na začátku rozmyslet jestli chci bio nebo minerální hnojivo.

 

Kdy začít hnojit rostliny ?

Rostliny lze hnojit kořenovým stimulátorem již od pár centimetrů vzrůstu (např. 2cm), stimulátor používáme při každé zálivce, při dodržení schématu výrobce takřka nelze přehnojit (platí zejména pro BIO stimulátory ), nezapomeňte že silný kořenový systém = silná a zdravá rostlina.

 

Můžu postřikovat listy kořenovým stimulátorem ?

Ano rostliny lze postřikovat kořenovými stimulátory ale ne na přímém slunci ! Také ne všemi, nejvhodnější jsou zejména BIO.

 

Jaké kořenové stimulátory jsou vhodné k postřiku ?

K postřiku jsou vhodné BIO stimulátory (Biobizz root juice, Biocanna rhizotonic , Advanced natural power )

 

Co porovnávat u kořenových stimulátorů ?

U kořenových stimulátorů porovnáváme hodnoty NPK ( DUSÍK - FOSFOR - DRASLÍK ), základní stavební prvky každé rostliny, můžou obsahovat další stavební prvky.

 

 

Porovnání značek kořenových stimulátorů

Bio kořenové stimulátory

Dávkování

  1. Biocanna rhizotonic ( 4 ml – 1L , cena za 250 ml – 399 kč )
  2. Biobizz root juice ( 2 – 5 ml – 1L , cena za 250 ml – 389 kč )
  3. Advanced natural power (1 ml – 1L , cena za 250 ml – 280 kč )

 

Minerální kořenové stimulátory

 1.Atami rootbastic ( 0.1-0.3 ml – 1L , cena za 250 ml – 1169 kč )

  1. Hesi Root complex ( 5 ml – 1L , cena za 500 ml – 439 kč )
  2. Metrop root+ ( 0.8 ml – 1L , cena za 250 ml – 549 kč )
  3. Ata rootfast ( 1 ml – 1L , cena za 250 ml – 269 kč )
  4. Atami root stimulator ( 1 ml – 1L , cena za 250 ml – 359 kč )

Zde můžeme krásně vidět, jaké jsou rozdíly v koncentrovanosti kořenových stimulátorů, např. atami rootbastic, je nejdražší ale vidíme že také nejkoncentrovanější a tím pádem nejvýhodnější. BIO stimulátory nehnojí jako minerální ale jsou kvalitou a koncentrovaností srovnatelné.

Dále bychom dodali, že kořenové stimulátory slouží nejen pro rozvoj kořenů ale i pro rostliny které utrpěli šok, nezdravé a špatně vyvinuté rostliny a také pro rostliny a řízky které je potřeba přesadit.

Kořenové stimulátory používáme od cca 2cm vzrůstu a můžeme používat až do začátku květu, kdy je již tvorba kořenového systému rozvinutá.

Provozovatel webu Bio-farm Indoor s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace