Proč a jak pěstovat borůvky

  Borůvky jsou výborným zdrojem vitamínů, antioxidantů a dobře chutnají. Podle FRAP analýzy obsahují borůvky až 9.2 mmol antioxidantů na 100g. Na rozdíl od ostatního ovoce nepodléhají tolik chorobám a nenapadají je škůdci.

Vědci potvrzují, že antioxidanty v borůvkách snižují riziko srdečních chorob, LDL cholesterol a krevní tlak.

 

4943935_boruvky-v0

Sázení borůvek

  Pokud chcete pěstovat borůvky, měli byste vědět, že neprospívají v obyčejné hlíně. Nejvhodnější a doporučovaná je bílá rašelina, která zaručí větší úrodu. Borůvkám také prospívá kyselejší pH, jenž tento substrát obsahuje.

Varianta 1

  Tento substrát rychle vysychá, proto je dobré jej zasypat kůrou, která bude udržovat substrát vlhký a je to zároveň dekorační prvek. Lze zakoupit v různých barevných variacích.

Varianta 2

  Pokud se vám nechce kupovat kůra, je tu druhá možnost. Borůvky zasadíme do substrátu a ten zakryjeme černou tkanou textilií (K zakoupení v Bio-farm Zlín).

P4010041

Zalévání

  Pokud se vám nechce každý den tahat s konví, můžete si tam zavést kapilárovou závlahu, která vám zalévání ulehčí. Závlaha potřebuje být pouze napojená na zdroj vody, stačí bečka s vodou, a časový spínač. Lehce se nastavuje a nemusíte se o nic starat, stačí čas od času zkontrolovat hladinu vody.

P4010057

Hnojení

  Pokud máte dojem, že vašim borůvkám něco chybí, je možno zakoupit hnojiva (Canna boost či Agrobio – obojí k zakoupení v Bio-farm Zlín).

 


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení