Bluelab PH metr na měření půdy

Neohodnoceno
Značka: Bluelab
Dostupnost Skladem
Kód: 42491
3 980 Kč / ks
Bluelab PH metr na měření půdy
Neohodnoceno
Značka: Bluelab

Bluelab pH soil Pen - pro měření PH a teploty v půdě

 

Pro správné příjmání živin z půdy je potřebné mít vhodné PH (potencionální vodík). Pro hlídání PH nejen v půdě je tento nástroj ideální, díky němu si můžete hlídat správné rozmezí PH. Všichni pěstitelé potřebují měřit pH bez ohledu na to, zda pěstujete v půdě nebo v roztoku. Je to proto, že pH hraje důležitou roli při rozpouštění vašich živin, aby je mohly rostliny absorbovat. Pokud je vaše médium příliš zásadité nebo příliš kyselé, vaše rostliny nebudou schopny získat všechny živiny, které potřebují. Teplota je také důležitá, protože může ovlivnit strukturu a rychlost růstu vašich rostlin.

  • funkce automatického vypnutí pro prodloužení životnosti baterie
  • jednoduchá dvoubodová kalibrace pro větší přesnost
  • použití pro většinu pěstebních médií a ve vodě/roztoku
  • plně vodotěsné - nejen voděodolné
  • funkce "Hold" pro snadnou kontrolu měření
  • 1 x AAA alkalická baterie součástí balení
  • Soil pH Pen se po 4 minutách automaticky vypne, aby se šetřila energie baterie.

použití:

1. Připravte půdu
Odhrňte horní vrstvu půdy/média z povrchu oblasti kde se má měřit.

2. Změřte pH vaší půdy nebo substrátu
Změřte pH půdy vložením dibberu:

 

1. S úložným uzávěrem/dibberem na peru zatlačte Soil pH Pen do oblasti vzorku, dokud nedosáhne slova "Soil" v horní části dibberu. Opatrně odstraňte z půdy nebo substrátu a ponechte malý otvor.

Důležité: Nejdříve odšroubujte víčko/nástavec a poté opatrně vytáhněte sondu z násadky. V držáku sondy bude roztok KCl, takže buďte opatrní.

2. Opatrně sejměte z pera ochranné víčko/obal. Zapněte Soil pH Pen stisknutím tlačítka napájení. (Poslední měření se vyvolá na 3 sekundy. Chcete-li pero vypnout, stiskněte a podržte tlačítko Napájení, dokud se nezobrazí OFF.) Vložte pH sondu do otvoru v půdě nebo substrátu. Nevyvíjejte boční tlak. Počkejte, až naměřená hodnota dosáhne konzistentní hodnoty.

Poznámka: Nikdy nedělejte díru do půdy nebo substrátu pomocí pH sondy. Vždy používejte úložný uzávěr/obal

3. Podržet čtení
Použijte funkci hold čtení na sondě pH půdy
Chcete-li podržet měření na LCD obrazovce, krátce stiskněte tlačítko napájení. Chcete-li ukončit funkci pozastavení, znovu krátce stiskněte tlačítko napájení.

 

4. Změna jednotek teploty
Chcete-li přepínat mezi °C a °F, stiskněte a podržte tlačítko Jednotky, poté jej krátkým stisknutím přepněte do režimu, když displej začne blikat. Chcete-li opustit, po dobu 3 sekund nic nemačkejte.

5. Opláchněte a položte na úložný uzávěr a nástavec
Pro zajištění přesných měření pH vždy sondu po použití opláchněte čistou čerstvou vodou z vodovodu. Poté vraťte zpět víčko úložného prostoru/závěs.

Pro testování v terénu opakujte postup na různých místech a vezměte průměr naměřených dat, aby reprezentoval pH oblasti vzorku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Měřící přístroje PH
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Používáme ověření věku Adulto