Spreje Montana

 

 

 

Rozdělení sprejů Montana

                              1 - Montana Gold ( 215 odstínů ) nízkotlaké matné

                              2 - Montana Black ( 187 odstínů ) vysokotlaké matné

                              3 - Montana White ( 51 odstínů ) vysokotlaké lesklé

                              4 - Montana Chalk ( 10 odstínů ) nízkotlaké                                                                        

 

Spreje Montana se dají použít mnoha způsoby, buď to klasicky na zeď, beton, sklo, železo, gumu. Díky svému krytí jsou na všechny povrchy.

Tento článek je hlavně pro lidi, kteří s montanou začínají. Poslední dobou, se rozmáhá montana na autech, jízdních kolech, motorkách atd…

Zde je stručný návod jak nalakovat auto, kolo, motorku spreji od firmy Montana.

1 Příprava je vždy základ lakovaní, tím se myslí pořádně obrousit. Vyzkoušenou máme 400 šmirgl a ideálně pod vodou, dále je dobré použít plnič, ten zase obrousit, vše pořádně odmastit !                                                     

2 Nejlepší je vždy auto co nejvíc rozebrat, blatníky, dveře, kapotu, v podstatě vše rozebíratelné. Stává se, že i když auto zakryjete co nejlíp to půjde, hlavně skla, interiér atd.. vždycky se povede něco zastříkat.

3 Další typ je lakovat, když je co nejchladněji, nikdy nelakujte rozehřáté auto, když stálo na slunci, nebo je horko, barva pak rychle zasychá a dělá fleky.

4 Když máme auto obroušené, odmaštěné, v obroušeném plniči, zakryté skla atd… můžeme lakovat.

5 Problémem při stříkání sprejem Montana, bývá střecha a kapota, ideální je lakovat ve svislé poloze, což u střechy nejde, typ je opět nelakovat na slunci nebo v horku, kapotu je nejlepší demontovat a pověsit do svislé polohy.

6 Jakou zvolit trysku? Nejlepší a mnou osobně vyzkoušená a také ji všem doporučuju je tryska Kaligrafická ( flat jet ). Tryska lakuje v přímce, takže simuluje lakovací pistol.

7 Poslední můj typ je asi nevystříkávat spreje až úplně do konce, protože potom prskají a dělají kaňky, taky určitě sledovat a čistit trysky, může se stávat, že se na trysce udělá kapka, která nám vždycky kápne na hotové místo a z pravidla nejvíc viditelné, pak už je to jen o šikovnosti sprejera. Ještě dodáme, že Montana black je rychleschnoucí, ale pamatujte, že když je velká vrstva tak zasychá dlouho. Hodně lidí tohle bere jako samozřejmost ale hlavně zkoušejte zaschnutí na neviditelném místě.

8 Jako poslední věc pro docílení co nejlepšího konečného výsledku doporučuju zaschlý sprej Montana ještě přelakovat bezbarvým lakem.

Používáme ověření věku Adulto