Recenze vaporizéru Wispr2

Vaporizér Wispr2 je vyroben známou irskou firmou Oglesby & Butler, která je světovou špičkou ve výrobě kapesních vaporizérů. Oproti předchozímu typu od Iolite, Wispr 2 má sympatičtější provedení, je dodáván v elegantním boxu. Součástí balení je přenosné pouzdro.

Na první pohled působí Wispr2 opravdu originálně. Je vyroben v podobě obdélníku, čili výborně sedne do kapsy, popřípadě do zmíněného pouzdra.  Náustek je silikonový a flexibilní, tudíž jej stačí zasunout do těla vaporizéru při přenosu. Balení obsahuje samotný vaporizér, silikonový náustek, obal, pomůcky k údržbě: návod, 2x čistítko, 1x komora a náustek, 1x sítka, 2x špička na náustek.

Vaporizér je samozřejmě vyráběn opět v několika barevných provedeních, jako jsou: černá, hnědá, červená, modrá, oranžová nebo zelená. V nabídce je i dvojbarevné provedení: žluto-černá, žluto-červená, žluto-zelená, atd. 

Údržba a technické parametry

Samotné čištění nevyžaduje žádné speciální postupy. Postačí vatová tyčinka a směs alkoholu nebo nějaký dezinfikující roztok. Pročistíte otvor k plnění plynu, na kterém se může usazovat prach. Dále vysunete náustek, rozeberete jej, a vložíte do roztoku. Každá část se tímto způsobem zcela vyčistí a dezinfikuje. Nyní máte vyčištěno a připraveno k dalšímu použití.

Technické parametry

 • rozměry a hmotnost: 87x70x29 mm; 128,67 g
 • výdrž na jedno naplnění cca 2,5 - 3 h
 • výkon: 125 W
 • doba plnění plynu 10 s
 • plyn: butan (běžný plyn do zapalovačů)
 • elektronické tlačítko start
 • kapacita plnící komory: 500 mg

Vaporizování

Postup vaporizování je zcela jednoduchý.

 1. Vysunete náustek.
 2. Vložíte extrakt do plnící komory.
 3. Zasunete do vaporizéru, první zmáčknutí tlačítka slouží k uvolnění plynu a druhé zmáčknutí k zapálení.
 4. Tlačítko mačkáte směrem dolů.

 

Během cca 30-45 sekund se Wispr2 nažhaví, a vy můžete potahovat.

Na boku vaporizéru je indikátor signalizující nažhavení vaporizéru. Jakmile bude asi po 30-45 sekundách indikátor svítit oranžově/červeně, znamená to, že je vše připraveno k inhalaci.

Vaporizér funguje jako předchozí modely, tedy na bázi hoření butanu se vzduchem. Plní se klasicky plynem do zapalovačů, který je dostaví kdekoliv v trafice. Plyn ohřívá kotlík vaporizéru a samotný plyn dále odchází jiným vývodem ven, čili nemusíte mít strach, že vdechujete i plyn…

Mimochodem spalováním butanu vzniká pouze vodní pára a teplo. Takže nemá žádné škodlivé účinky na vaše zdraví. Nádržka plynu vydrží při plném používání asi tři hodiny. Wispr2 nepotřebuje baterie, elektřinu, ani další zdroje nabíjení. Stačí Vám pouze dostatek plynu ;-)

Teplota vaporizace činí 210 °C a není ovladatelná. Z toho důvodu se Wispr2 doporučuje pro extrakty, které snáší vyšší teploty při vaporizování, například: lékařské konopí, kozlík lékařský, tymián, atd. Tento dokonalejší typ vaporizéru produkuje silnější výpar.

Naše dojmy

Tento nový model má dokonalejší design a originálnější zpracování, než předchozí typ Iolite. K ovládání slouží pouze jedno tlačítko ON/OFF. Náustek je ze silikonu, tudíž je flexibilní a můžete jej zasunout přímo do těla vaporizéru. Ukazatel plynu je zabudován v těle, tudíž máte vždy přehled o kapacitě plynu. Další výhodou je vyšší teplota žhavení, díky níž poskytuje silnější a hustší výpary. Vaporizér je vhodný do přírody, na chatu, či do kempu. Prostě na místa, kde nebudete mít k dispozici elektrický proud nebo alternativní zdroj dobíjení.

Největší výhodou tohoto vaporizéru je slabý hluk při zažhavování plnící komory, oproti předchozímu typu Iolite, je téměř zanedbatelný. Čili Wispr2 můžete konečně používat ve společnosti zcela diskrétně a nikoho nebudete rušit. Tato pozitiva jej staví do čela kapesních přenosných vaporizérů. Nevýhodou může být pořizovací cena výrobku, ale na druhou stranu vzhledem ke zpracování vaporizéru a dokonalejším inovacím, je i přesto cena adekvátní. Přeci jenom za kvalitu se vyplatí dát trochu větší obnos ;-) Wispr2 je jednoznačně nejlepší dostupný model na trhu ve své kategorii.

 

Provozovatel webu Bio-farm Indoor s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace