Proč kupovat substrát v Growshopu

Proč koupit kvalitní substrát? Odpověď je jasná. Stabilita prostředí v kořenovém balu je klíčovým prvkem pro kvalitní růst a bohaté květenství rostlin. Substráty dodávané k jednotlivým řadám hnojiv jsou nastaveny tak, aby přesně doplnila potřeby rostlin. Jsou pufrovány k dosažení optimálního ph. Substráty jsou rozděleny do kategorií dle základních vlastností.

 

 Substráty  ‘‘Light‘‘ značené jako liht mix jsou směsí pečlivě vybraných rašelin, vhodné pro zakořeňování semínek a malé rostlinky, které snesou jen nízké EC. Výhodou je také vysoká vzdušnost substrátu přidáním perlitu . Můžou se ihned začít hnojit kořenovým stimulátorem nebo od 2. týdne poloviční dávkou hnojiv.

 

Substráty ‘‘Grow‘‘ jsou střední variantou pro rostliny, které chceme začít hnojit později a to ve 3. týdnu. Jsou tedy nastaveny tak, aby první tři týdny růstu byl kořenový systém ve stabilních podmínkách a nastartoval tak kvalitní růst rostliny. Mají vyšší EC hodnotu, tedy vyšší podíl pečlivě vybraných hnojiv. Obsahují jak směs vybraných druhů rašelin tak žížalý trus. Lze do nich sadit rostliny kolem 20 cm výšky.

 

Nejkvalitnější variantou jsou substráty, které jsou prohnojeny na 5 týdnů, mají vysoké EC a jsou tak vhodné pro již vzrostlé rostliny. K základnímu složení jsou přídány složky jako guáno (netopíří trus), nebo trus kalifornských žížal, které tvoří ty nejlepší podmínky pro kvalitní růst a ty nejvyšší výsledky.

 Hlína běžně dostupná v supermarketech se jen těžko vyrovná kvalitnímu zpracování a speciálnímu přístupu při přípravě substrátu ze směsí těch nejkvalitnějších rašelin.

 

 

www.bio-farm.cz

Provozovatel webu Bio-farm Indoor s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace